Architega

Jesteśmy zespołem architektów i konstruktorów. Zajmujemy się projektowaniem domów i innych budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, projektami rewaloryzacji obiektów zabytkowych, projektami wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej.

— ARCHITEGA – Jesteśmy zespołem architektów i konstruktorów

Waliców 14 – wizja lokalna

Waliców 14 – wizja lokalna

Waliców 14 to wyjątkowy adres na mapie historycznej warszawskiej Woli. Budynek został wzniesiony w XIX wieku. Pierwotnie posiadał dwa dziedzińce, jednak w czasie II wojny światowej frontowa część została całkowicie zniszczona przez działania wojenne. Obecnie posiada kształt kanciastej litery „A” z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną częściowo podziemną. W przeszłości pełnił funkcję mieszkalną, obecnie jest niezamieszkały i wyłączony z eksploatacji.

Niestety budynek znajduje się w złym stanie technicznym. Największym dla niego niebezpieczeństwem są opady atmosferyczne i mróz. Zawalony dach oraz strop pod nim przepuszczają opady do środka. Okna – z nielicznymi wyjątkami – nie posiadają już przeszkleń, przez co przedostająca się do środka woda i mróz powiększają degradację ścian i stropów. W wyniku braku izolacji i rynien spustowych woda opadowa niszczy ściany elewacyjne, przedostając się do środka obiektu.

Naszym zadaniem jako konstruktorów i architektów jest próba uratowania tego wyjątkowego obiektu – takie zlecenie dostaliśmy od Inwestora. W tym celu będziemy wykonywać projekt wzmocnienia konstrukcji całego obiektu, nowego dachu, izolacji fundamentów.

Fotografie przedstawiają naszą wizytę w budynku w celu dokonania wizji lokalnej przed wykonaniem projektu. Wejście na teren obiektu jest zabronione, my mogliśmy to zrobić na zgodą ZGN Wola w wyznaczonym terminie.

Bez komentarza

Sorry, the comment form is closed at this time.