Architega

Jesteśmy zespołem architektów i konstruktorów. Zajmujemy się projektowaniem domów i innych budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, projektami rewaloryzacji obiektów zabytkowych, projektami wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej.

— ARCHITEGA – Jesteśmy zespołem architektów i konstruktorów

Projekt remontu mieszkania w kamienicy

Kategoria
Wnętrza
O TYM PROJEKCIE

 

Adres: Warszawa, Śródmieście

 

Inwestor: Prywatny

 

Data: projekt: kwiecień 2019

W trakcie realizacji

 

Powierzchnia użytkowa: 45,5 m2

 

Projekt remontu mieszkania prywatnego na poddaszu kamienicy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Budynek podlega ochronie Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, więc niezbędna była tutaj ścisła współpraca konserwatorska.

 

Mieszkanie w stanie aktualnym ma bardzo niefunkcjonalny układ: dwa niewielkie pokoje, ciemną kuchnię, zbyt ciasną łazienkę oraz garderobę, a ponadto pod oknami usytuowane są niewielkie schowki, które ograniczają swobodny dostęp światła słonecznego do wnętrz i są zbyt małe i niskie, aby móc z nich wygodnie korzystać. Konserwator wyraził zgodę na niemal wszystkie prace, które chcemy wykonać w lokalu, ponieważ nie ingerują one w zabytkową tkankę budynku. W rezultacie zaprojektowaliśmy mieszkanie jednopokojowe z aneksem kuchennym i powiększyliśmy łazienkę, a schowki podokienne zostały zlikwidowane – ponieważ takie oto zadanie postawili przez nami Inwestorzy. Mieszkanie będzie teraz bardziej przestronne i jasne, a przebywanie w nim stanie się zdecydowanie wygodniejsze dla Właścicieli.

Remont mieszkania jest obecnie w trakcie realizacji.