Architega

Jesteśmy zespołem architektów i konstruktorów. Zajmujemy się projektowaniem domów i innych budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, projektami rewaloryzacji obiektów zabytkowych, projektami wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej.

— ARCHITEGA – Jesteśmy zespołem architektów i konstruktorów

Projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej

Kategoria
Architektura, Konstrukcje budowlane
O TYM PROJEKCIE

 

Adres: Szkoła Podstawowa nr 68, ul. Or-Ota 5 , Warszawa

 

Inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Żoliborz

 

Data: kwiecień 2019

 

Powierzchnia użytkowa: część dobudowana: 133,8 m2

budynek łącznie: 3263,5 m2

 

Projekt obejmował rozbudowę Szkoły Podstawowej

na terenie warszawskiego Żoliborza Historycznego o cztery sale lekcyjne o funkcji dydaktycznej połączone łącznikiem ze szkołą w technologi modułowej o konstrukcji stalowej. Teren, na którym stoi budynek, wpisany jest do ewidencji zabytków m. st. Warszawy. Każda z sal przeznaczona jest dla 20 uczniów i wynosi ok. 60 m2. Bryła strefy projektowanej tworzy prostopadłościan, jest dwukondygnacyjna, niepodpiwniczona, przykryta płaskim dachem – wynika z funkcji, technologii budowy

i uwarunkowań lokalizacji. Budynek składa się z gotowych modułów połączonych ze sobą na budowie. Forma architektoniczna jest podobna do istniejącej części budynku, tworząc jednolitą bryłę.

Konstrukcja przestrzenna stalowa, złożona z dwóch warstw, każda po sześć samonośnych prostopadłościennych modułów o konstrukcji szkieletowej ramy obwodowej, łączonych poprzez spawanie w jednolitą przestrzenną strukturę.